24. marca A.D. 2019 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

abp Fulton Sheen
abp Fulton Sheen Droga Krzyżowa
Droga Krzyżowa


z Polski

Ruszyły zapisy na warsztaty liturgiczne Ars Celebrandi 2018

2018-03-19

Warsztaty liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi w sanktuarium maryjnym w Licheniu odbędą się w tym roku w dniach 12-19 lipca 2018 r. Są one dostępne dla wszystkich: kapłanów, sióstr i braci zakonnych, dorosłych wiernych świeckich oraz młodzieży. Jedyne, czego potrzeba, to otwarcie się na pragnienie gorliwszego służenia Bogu w posłudze liturgicznej.

W tym roku warsztaty będą prowadzone w następujących grupach:

1) dla kapłanów: nauka celebracji Mszy św. i sakramentów lub funkcji diakona i subdiakona;

2) dla ministrantów: cztery różne poziomy trudności;

3) dla ministrantów na poziomie początkującym w języku angielskim — nowość uruchomiona w odpowiedzi na prośby z zagranicy;

3) muzyczne: męska i żeńska grupa chorału gregoriańskiego.

Nauka na warsztatach dotyczy celebracji w klasycznym rycie rzymskim (tzw. nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego), ale chętni mogą też poznać elementy rytu dominikańskiego, będącego oddzielnym łacińskim rytem liturgicznym. Nabywane umiejętności są od razu wykorzystywane do sprawowania Mszy świętych: uroczystych, śpiewanych i recytowanych. Jednocześnie warsztaty pełnią rolę rekolekcji. W takim wypadku można uczestniczyć w liturgiach, spotkaniach i konferencjach, natomiast nie bierze się udziału w nauce prowadzonej na warsztatach.

Zapisy są prowadzone na stronie internetowej http://arscelebrandi.pl/zapisy/

Warsztaty liturgii tradycyjnej „Ars Celebrandi” zostały zainicjowane pięć lat temu przez wiernych świeckich w odpowiedzi na życzenie wyrażone przez papieża Benedykta XVI: „To, co było święte dla wcześniejszych pokoleń, pozostaje wielkie i święte dla nas, i nie może nagle okazać się całkowicie zakazane, lub wręcz uznane za niegodziwe”. Posiadają błogosławieństwo Jego Ekscelencji biskupa ordynariusza Wiesława Meringa. Co roku gromadzą około 150 uczestników; odwiedzają je także goście specjalni, którymi byli m.in. bp Athanasius Schneider, bp Wiesław Mering, śp. ks. Jan Kaczkowski czy o. Dennis Koliński ze wspólnoty Kanoników Regularnych św. Jana Kantego z USA.

Organizacją warsztatów liturgicznych „Ars Celebrandi” zajmuje się stowarzyszenie wiernych Una Voce Polonia, należące do międzynarodowej federacji Foederatio Internationalis Una Voce, uznawanej przez watykańską Kongregację Nauki Wiary za reprezentację świeckich katolików przywiązanych do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego.

Setki pięknych zdjęć z poprzednich edycji warsztatów są dostępne w galeriach na stronie http://arscelebrandi.pl/ Zachęcam też do zapoznania się z krótką relacją filmową z trzeciej edycji warsztatów, ilustrowaną słowami bp. Wiesława Meringa skierowanymi do organizatorów i uczestników: https://youtu.be/mUDb7qi0wxA


http://arscelebrandi.pl/

Facebook: Ars Celebrandi
 
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

NOWE WYDANIE
Duch liturgii
Benedykt XVI (Joseph Ratzinger)
Benedykt XVI
(Joseph Ratzinger)

Droga Krzyżowa
według widzeń świątobliwej Anny Katarzyny Emmerich
według widzeń
bł. Anny
Katarzyny Emmerich

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil