17. października A.D. 2018 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Polski

Warunki duchowego pielgrzymowania z grupą Biało Czarno Czerwoną

2018-08-04

Od piątku do 5 sierpnia trwają zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie, w której msza będzie sprawowana w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Grupa Biało Czarno Czerwona organizowana jest przez Warszawskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej, we współpracy z Instytutem Dobrego Pasterza.

Pielgrzymowanie duchowe możliwe jest w dniach trwania pielgrzymki, tj. 6-14 sierpnia 2018 roku. Aby wziąć w nim udział, należy się zgłosić poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej bądź w trakcie zapisów w kościele w dniach 3-5 sierpnia.

Realizacja pielgrzymki duchowej wiąże się z szeregiem zobowiązań. Przed rozpoczęciem jej należy przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W trakcie trwania należy codziennie uczestniczyć w Mszy Świętej w Klasycznym Rycie Rzymskim. Jeżeli nie jest to możliwe, należy nawiedzić Najświętszy Sakrament, łącząc nawiedzenie z komunią duchową.

Codziennie należy odmówić jedną część różańca: w poniedziałki i czwartki radosną, we wtorki i piątki bolesną, w środy soboty i niedziele – chwalebną. Zachęcamy jednak do odmówienia całego różańca. W południe należy odmówić Anioł Pański, zaś o 21:00 – odśpiewać Apel Jasnogórski oraz odmówić modlitwę o uświęcenie życia (s. 29 w najnowszym wydaniu pielgrzymkowego modlitewnika lub pod niniejszym linkiem). Należy również codziennie podejmować umartwienia w intencjach pielgrzymki, Kościoła i Ojczyzny.

Wierzymy, że pielgrzymka duchowa przyniesie zbawienne owoce wszystkim, którzy ją podejmą. Pątnicy na szlaku będą otaczać swoją szczególną modlitwą także pielgrzymów duchowych.

Źródło: Oficjalna strona Biało Czarno Czerwonej

Biało Czarno Czerwona
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

ks.Feliks Cozel TJ
Spowiedź
Spowiedź
Jaka powinna być
i jak się do niej
przygotować

Alfred Monnin SJ
Zapiski z Ars
Zapiski z Ars

Przyjmujmy Komunię
Świętą na kolanach
Przyjmujmy Komunię Świętą na kolanach
pod red. Marii Kominek
i Stanisława Krajskiego

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil