17. lipca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Rozkwit życia Kościoła


Św. Jan Fisher, kardynał i męczennik, wyraził już w 1526r. następującą prawdę: „Kiedy obserwuje się uważnie okresy duchowego rozkwitu Kościoła i czasy degeneracji oraz podejmowane raz po raz reformy, dochodzi się do wniosku, że przyczyną degeneracji w Kościele są prawie zawsze nonszalancja i nadużycia w podejściu do Najświętszego Sakramentu ołtarza. Z drugiej strony zaś można zauważyć, że czasy autentycznej reformy i rozkwitu życia Kościoła poprzedzała zawsze pełna delikatności pobożność wobec Najświętszego Sakramentu.”

Cud w Sokółce

Cud eucharystyczny w Sokółce

Kościół uczy nas, że im bardziej wierni wzrastają w wierze w Boską rzeczywistość Komunii świętej, tym bardziej powinni okazywać szacunek i świętość wobec konsekrowanej Hostii. Świętość oznacza wewnętrzną czystość duszy, wolność od grzechu śmiertelnego i bycie w stanie łaski uświęcającej.(...) Jeśli nie wypada, by do jakichkolwiek świętych czynności przystępowano inaczej niż święcie, to z pewnością im bardziej jest znana chrześcijaninowi świętość i Boskość tego niebiańskiego Sakramentu, tym bardziej musi się strzec, żeby do jego przyjęcia nie przystępować bez wielkiego uszanowania i świętości, zwłaszcza, że czytamy u Apostoła te groźne słowa: „Kto spożywa i pije niegodnie, nie zważając na Ciało Pańskie, sąd sobie spożywa i pije” (Kor 11,29).


Bp Athanasius Schneider „Corpus Christi. Komunia święta i odnowa Kościoła” s.49-55  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

ks. Piotr Wulgaris
Vademecum Nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego
Vademecum
Nadzwyczajnej Formy
Rytu Rzymskiego

Pius XII
Encyklika Mediator Dei
Encyklika Mediator Dei
O świętej Liturgii

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil