18. maja A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

ze Świata

Całun Turyński w TV „na żywo” i internecie „online”

2013-03-29

W Wielką Sobotę, czyli 30 marca 2013 r. będziemy mogli obejrzeć transmisję Całunu Turyńskiego. Będzie on wystawiony publicznie po raz pierwszy od 40 lat. Transmisja na kanale włoskiej telewizji publicznej RAI 1 odbędzie się w godz. 17:15 – 18:50.

Transmisję prowadzić będzie włoska telewizja publiczna RAI 1, która dla widzów w Polsce jest dostępna m.in. na platformie satelitarnej nc+ (kanał 336). Nie ma żadnych informacji o zamiarze transmitowania tego wydarzenia przez jakąkolwiek stację telewizyjną w Polsce. Przekaz telewizyjny i internetowy realizowany przez RAI 1 ma być wielojęzyczny i dostępny w wersji bezpłatnej oraz w wersji płatnej z dodatkowymi wyjaśnieniami podzielonymi na cztery wątki tematyczne: „detale Całunu”, „Człowiek z Całunu”, „Badania naukowe nad Całunem”, „Ścieżka biblijna”.

Link do telewizji RAI 1 online (należy poczekać 30 sek. na zniknięcie reklam)

Ekspozycja Całunu ma stanowić jeden z ważniejszych aktów Roku Wiary zainicjowanego przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Zdaniem księdza arcybiskupa Turynu Cesare Nosiglia, który jest kustoszem Całunu, dzięki mediom elektronicznym po raz pierwszy widok płótna, którym było okryte ciało Ukrzyżowanego Chrystusa, dotrze do miejsc, w których wcześniej nie mógł być widziany. Ksiądz arcybiskup będzie w Wielką Sobotę przewodniczył Liturgii w miejscowej katedrze, podczas której nastąpi prezentacja Całunu. W specjalnym nabożeństwie weźmie udział tylko ok. 300 osób, wśród których będą reprezentowani chorzy, bezdomni, bezrobotni, ubodzy i młodzież.

Przed publicznym wystawieniem, jakie miało miejsce  przed trzema laty, i które nie było transmitowane przez media, płótno zostało poddane renowacji i konserwacji. Wtedy to ówczesny Papież Benedykt XVI oglądając Całun, określił go jako „ikonę Wielkiej Soboty”. W ostatnich latach przywoływana jest wypowiedź Błogosławionego Jana Pawła II. W 1998 r. powiedział on: >> Całun jest wyzwaniem dla rozumu. Od każdego człowieka, a zwłaszcza od uczonego wymaga przede wszystkim wysiłku, który pozwoli mu przyjąć z pokorą głębokie przesłanie, przemawiające do jego umysłu i dotykające jego życia. <<

Za: Akcja Katolicka Diecezji Świdnickiej 




  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil