28. maja A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

z Polski

Mszały FSSP już dostępne w Polsce

2014-11-10

Mszały do celebracji Najświętszej Ofiary w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, wydane przez Bractwo Kapłańskie Św. Piotra (FSSP) pojawiły się w sprzedaży w Polsce. Są to Mszał ołtarzowy, Mszał podróżny oraz Mszał pogrzebowy. W ich przygotowaniu pomogło wieloletnie doświadczenie kapłanów FSSP w codziennej celebracji tzw. Mszy św. "trydenckiej". Z wielką dbałością o szczegóły, nacisk położono na przejrzysty układ, czytelną czcionkę i elegancką oprawę.

Missale Romanum 1962 FSSP

Mszał ołtarzowy dla nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego, przygotowany przez kapłanów Bractwa Św. Piotra (FSSP) jest nieco cieńszy niż Missale Romanum 1962 wydany przez Libreria Editrice Vaticana. Posiada solidny futerał i oprawę ze skóry naturalnej.

Nowością w Polsce jest mały i praktyczny Mszał podróżny dla nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego w bordowej okładce. Od Mszału ołtarzowego różni się przede wszystkim wagą, formatem i kolorem okładki. Mszał podróżny posiada te same ilustracje, zakładki i paginatory oraz mocny futerał.

 

porównanie Mszału ołtarzowego i podróżnego

Missale Romanum 1962 FSSP

Bractwa Kapłańskie Św. Piotra wydało również łaciński Mszał pogrzebowy wg Mszału Rzymskiego z 1962 roku. Missae Defunctorum zawiera trzy Msze św., różne modlitwy za zmarłych oraz obrzęd absolucji. Mszał pogrzebowy jest sprzedawany w komplecie z tablicami ołtarzowymi w czarnej oprawie oraz etui na całość.

Missae Defunctorum 1962
  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Ofiara Mszy Świętej
w Tajemnicach i Cudach
Ofiara Mszy Świętej w Tajemnicach i Cudach
ks. A. Reiners

abp Fulton Sheen
Życie Jezusa Chrystusa
Życie
Jezusa Chrystusa

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil