12. czerwca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Ks. Grzegorz Śniadoch IDP - święcenia kapłańskie 11.10.2008


11 października w święto Macierzyństwa Najświętrzej Maryii Panny, Kościół otrzymał czterech nowych kapłanów i dwóch diakonów. Z polecenia kard. Ricard'a abp. Bordeaux ceremonii przewodniczył JE. bp Maurice Gaidon emerytowany biskup Cahors. Piękna i uroczysta ceremonia święceń odbyła się w kościele pw. św. Eligiusza, który jest jednocześnie domem generalnym Instytutu Dobrego Pasterza. "Stary biskup wyświęca młodych kapłanów - tak odradza się Kościół", a to wielka radość dla całego Instytutu i dla wszystkich wiernych. Podczas niemalże czterogodzinnej liturgii na prezbiterów zostało wyświęconych dwóch Francuzów: Alexandre Bersche i Vincent Baumann, Włoch: Stefano Carusi i nasz rodak - Grzegorz Śniadoch. Diakonami zostali: Hugues Beaugrand i Matthieu Raffray.

(...)"Niech przez powagę czynów i wzorowe życie okażą, że są "starszymi", wyćwiczonymi w tej karności, której zasady podał św. Paweł Tytusowi i Tymoteuszowi. Niech rozważają w dzień i w nocy Twoje prawo, wierzą w to, co przeczytają i nauczają tego, w co wierzą" (...)

Mamy nadzieję, że młodzi kapłani z pomocą Bożą podołają zadaniom, które im wyznaczą. "Wyświęcam was w bardzo trudnych dla Kościoła czasach", ufamy, że nie zabraknie im siły do codziennego zmagania się ze sobą i do walki o chwałę Bożą zgodnie ze słowami które skierował do nich biskup Gaidon "Najmilsi synowie (...) zostaliście wybrani do służby w przybytku przymierza, to jest w Kościele Bożym, który zawsze będąc pod bronią prowadzi nieustanną walke z nieprzyjaciółmi (...)". Cieszymy się, że nowi kapłani staną włąśnie do tej nadprzyrodzonej walki.

Tym większa jednak jest radość dla wiernych w Polsce, bo ks. Grzegorz Śniadoch już dostał skierowanie na studia licencjacko-doktoranckie na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Ksiądz Grzegorz pochodzi z Łomży i jest już drugim kapłanem Tradycji katolickiej pochodzącym z tego miasta, pierwszym jest ks. Andrzej Komorowski z Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra.

 


Źródło: Institut du Bon Pasteur, Paris ; PastorBonus.pl

  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Św. Józef Sebastian Pelczar
Rozmyślania o życiu kapłańskim
Rozmyślania
o życiu kapłańskim

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil