13. czerwca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Objawienie Chrystusa Pana św. Albertowi Kolońskiemu


1. Gdy dasz jałmużnę dla miłości mojej za żywota twego, to mnie milsza i tobie pożyteczniejsza jest, niżeli gdyby po śmierci twojej inni dali za cię górę jedną złota, wysoką aż do samego nieba.

2. ​Jedna łza wylana z miłości dla męki mojej za żywota twego, mnie milsza i tobie pożyteczniejsza jest, niż gdyby po śmierci twojej inni za cię wylali źródła łez z którychby stała się jedna rzeka.

3. Gdy się zerwiesz ze snu na modlitwę, milej mi i tobie pożyteczniej jest, niż gdybyś dziesięć tysięcy ludzi wyprawił na wojnę za wiarę świętą przeciwko niewiernym.

4. Gdy wybaczysz nieprzyjaciołom twoim i tym, którzy cię obrazili, i odpuścisz im, mnie milej i tobie pożyteczniej jest aniżeli gdybyś szedł do św. Jakuba (tzn. do grobu św. Jakuba Apostoła w Hiszpanii, dotąd sławne odbywają się pielgrzymki) nagi i gdybyś na każdej mili znajdował pole rózg, któremibyś się tak bardzo biczował, żebyś wszystką drogę krwią skropił.

5. Gdy o wszystkich sprawach bliźniego twego sądzisz dobrze, milej mi to i tobie pożyteczniej jest, niżeli  gdybyś wszystko rozdał na ubogich i przez całe życie twoje o chlebie i wodzie pościł.

6. Gdy się najgłębiej upokarzasz, to mnie milsze i tobie pożyteczniejsze jest, aniżeli gdybyś budował przy mostach kościoły i szpitale na drogach dla przyjęcia ubogich.

7. Modlitwy, które za żywota twego ty i inni za cię do Boga zanoszą, milsze mi i tobie pożyteczniejsze są, niżeli gdyby po śmierci twojej tysiące się za ciebie modliło.

8. Gdy ty opuszczasz wszelką pociechę światową dla miłości mojej, i mną samym się radujesz, to mnie milej i tobie pożyteczniej jest niżeli gdybyś czynił najcięższe umartwienia.

9. Znieść dla miłości mojej jedno słowo uraźliwe, pożyteczniej ci będzie aniżeli, gdyby po śmierci twojej czyniono wiele dyscyplin za ciebie.

10. Anzelm św. mówi: więcej daje jedno słuchanie godne Mszy św. za życia, niż gdyby po śmierci twojej za ciebie sto Mszy św. odprawiono.

 

Skarby Nieba, 1928 


Św. Albert Wielki, łac. Albertus Magnus zmarł 15 listopada 1280 w Kolonii – dominikanin, doktor Kościoła.  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Nabożeństwo Trzech
Zdrowaś Maryjo
Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
z opisem jego rozwoju
skuteczności i doznanych
łask

abp Fulton Sheen
abp Fulton Sheen - Warto żyć!

Warto żyć!

św. Ludwik Maria
Grignion de Montfort
Przedziwny sekret Różańca świętego
Przedziwny sekret
Różańca świętego
wydanie rozszerzone

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil