02. grudnia A.D. 2015 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Kanonizacja rodziców św. Teresy z Lisieux
2015-10-18
Rzym był dziś świadkiem wyjątkowej uroczystości. W poczet świętych zaliczona została para małżeńska: Zelia i Ludwik Martin, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to pierwsza w czasach nowożytnych kanonizacja małżonków niemęczenników. „Święci małżonkowie Ludwik Martin i Maria Zelia z domu Guérin świadczyli posługę chrześcijańską w rodzinie, budując dzień po dniu środowisko pełne wiary i miłości. W tym klimacie zrodziły się powołania ich córek, w tym świętej Teresy od Dzieciątka Jezus” – powiedział Ojciec Święty.
> więcej
Anioł Pański: módlcie się za Synod
2015-10-04
O rozpoczętym dziś synodzie mówił papież podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański. Obrady XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” potrwają trzy tygodnie. Papież Franciszek poprosił wiernych by wspierali synod modlitwą.
> więcej
Apel papieża Franciszka ws. uchodźców
2015-09-06
W perspektywie Jubileuszu Miłosierdzia apeluję do parafii, wspólnot zakonnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie, aby dały konkretne świadectwo Ewangelii i udzieliły gościny jednej rodzinie uchodźców. Będzie to konkretny gest w ramach przygotowań do Roku Świętego. (...) Zwracam się do moich braci biskupów w Europie, prawdziwych pasterzy, aby poparli ten mój apel w swoich diecezjach...
> więcej
Benedykt XVI dziękuje kard. Sarahowi za świadectwo o Bogu, liturgii i moralności
2015-09-05
Benedykt XVI zachęca do lektury książkowego wywiadu z kard. Robertem Sarahem „Dieu ou rien – Albo Bóg, albo nic”. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego włącza się między innymi w synodalną debatę i zdecydowanie staje w obronie rodziny. Zapowiada kontynuację korygowania błędów w posoborowej reformie liturgii.
> więcej
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
2015-09-05
Ojciec Święty Franciszek upoważnił wszystkich kapłanów w zbliżającym się Roku Jubileuszowym do rozgrzeszenia z grzechu aborcji. Postanowił też, że osoby, które w Roku Świętym Miłosierdzia przystąpią do Sakramentu Pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X, otrzymają ważne i zgodne z prawem rozgrzeszenie.
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Poemat Boga-Człowieka
Maria Valtorta "Poemat Boga-Człowieka"
Maria Valtorta

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil