27. czerwca A.D. 2016 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Katecheza papieska o pokorze
2016-06-01
Bóg ma pewną słabość: jest to słabość wobec ludzi pokornych. Przed pokornym sercem Bóg całkowicie otwiera swoje serce. Pycha zagraża wszelkiemu dobremu działaniu, ogałaca modlitwę, oddala od Boga i od innych. Jeśli Bóg ma upodobanie w pokorze, to nie po to, aby nas poniżyć: pokora jest raczej niezbędnym warunkiem, aby być przez Niego wyniesionym(...)- mówił dziś papież Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej.
> więcej
Bez krzyża nie znajdziecie nigdy prawdziwego Jezusa
2016-04-17
Ojciec Święty udzielił dziś święceń kapłańskich. „Nieście śmierć Chrystusa w was samych i kroczcie z Chrystusem w nowości życia. Bez krzyża nigdy nie znajdziecie prawdziwego Jezusa. A krzyż bez Chrystusa nie ma sensu. (....) Bądźcie świadomi tego, że zostaliście wybrani spośród ludzi. Wybrani, nie zapominajcie o tym. Wybrani. To Pan was powołał, każdego osobno. Wybrał was spośród ludzi i ustanowił was, dla ich dobra, a nie dla własnych korzyści!” – mówił Franciszek do neoprezbiterów.
> więcej
Urodziny papieża emeryta Benedykta XVI
2016-04-16
Dzisiaj, 16-go kwietnia Benedykt XVI obchodzi swoje 89 urodziny. Przypomniał o tym z podróży papież Franciszek, zapraszając nas do modlitwy za solenizanta. Franciszek przesłał Benedyktowi XVI "najcieplejsze i serdeczne gratulacje", "prosząc Boga, by nadal błogosławił jego cennej służbie i modlitwie za cały Kościół".
> więcej
Katecheza środowa: Papież o chrzcie Polski
2016-04-13
Proszę Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu, dając świadectwo miłości Chrystusa i Kościoła – powiedział dziś Papież Franciszek. Ojciec Święty pamięta o 1050. rocznicy chrztu Polski. Na jej obchody wysłał do Gniezna i Poznania watykańskiego sekretarza stanu jako swego legata. Dziś natomiast na audiencji ogólnej skierował do Polaków szczególne słowo z tej okazji.
> więcej
Kard. Robert Sarah przypomniał o wymogu zachowania chwil ciszy w czasie liturgii
2016-04-09
Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wypowiedział się o procesjach z darami, „długich i hałaśliwych, które w niektórych krajach afrykańskich obejmują również przeciągające się w nieskończoność tańce. Można odnieść wrażenie, że uczestniczy się w występach folklorystycznych, które wynaturzają krwawą ofiarę Chrystusa na krzyżu i oddalają nas od tajemnicy Eucharystii” – pisze kard. Robert Sarah, który sam pochodzi z zachodniej Afryki (Gwinea).
> więcej
Trzeba przywrócić do centrum Najświętszy Sakrament
2016-04-08
Słabnie wiara w przemieniającą moc sakramentów. Trzeba je na nowo wyjaśniać, ponieważ(...) ludzie już ich nie rozumieją. Wielu księży zachowuje się jak prezenterzy telewizyjni, a liturgię opatrują długimi didaskaliami. Tymczasem, żeby ją zrozumieć trzeba zamknąć oczy, bo do sakramentów dociera się oczami wiary - powiedział kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Poemat Boga-Człowieka
Maria Valtorta "Poemat Boga-Człowieka"
Maria Valtorta

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil