02. sierpnia A.D. 2014 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Zatrzymajcie się, proszę! - papież Franciszek głośno i stanowczo zaapelował o pokój
2014-07-27
Po odmówieniu południowej modlitwy maryjnej Franciszek nawiązał do przypadającej jutro setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej, która spowodowała miliony ofiar i wielkie zniszczenia. Przypomniał, że Benedykt XV nazwał je zbyteczną rzezią. Głośno zaapelował by dziś nie popełniano tych samych błędów.
> więcej
Franciszek: Przemocy nie zwycięża się przemocą
2014-07-20
Zło w świecie nigdy nie pochodzi od Boga. Nie będzie też miało ostatniego słowa. Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Komentując przypowieść o kąkolu zasianym przez nieprzyjaciela pośród dobrego ziarna, wskazał, że Jezus stawia w niej czoło problemowi zła w świecie i podkreśla cierpliwość Boga.
> więcej
APEL PAPIEŻA FRANCISZKA
2014-07-13
"Zwracam się teraz do Was wszystkich z naglącym apelem o stałą i usilną modlitwę w intencji pokoju w Ziemi Świętej, mając przed oczyma tragiczne wydarzenia ostatnich dni. (...)" - powiedział papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.
> więcej
"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście"
2014-07-06
To zaproszenie Jezusa rozciąga się aż do naszych dni, by dotrzeć do wielu braci i sióstr przygniecionych niepewnymi warunkami życia, trudnymi sytuacjami życiowymi. W krajach najbiedniejszych, ale także na peryferiach krajów najbogatszych, jest wielu ludzi znękanych i wyczerpanych pod nieznośnym jarzmem opuszczenia i obojętności - mówił papież przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.
> więcej
Rozważanie papieża przed modlitwą Anioł Pański
2014-06-29
Od czasów starożytnych, Kościół Rzymu oddaje cześć apostołom Piotrowi i Pawłowi w jednym święcie, tego samego dnia, 29 czerwca. Wiara w Jezusa Chrystusa uczyniła ich braćmi a męczeństwo sprawiło, że stali się jedno. Święci Piotr i Paweł, tak różni między sobą pod względem ludzkim, zostali osobiście wybrani przez Pana Jezusa i odpowiedzieli na powołanie dając całe swe życie - mówił Franciszek
> więcej
Papieskie rozważanie o Wniebowstąpieniu
2014-06-01
Jezus idąc do Ojca niesie z sobą dar. Czy myśleliście o tym: jaki dar Jezus zanosi do Ojca? - Są to Jego rany. Jego ciało jest przepiękne, bez śladów biczowania, ale zachował rany. Idąc do Ojca mówi - spójrz Ojcze: to jest cena przebaczenia, które dajesz. Ojciec widząc rany Jezusa, zawsze nam przebacza. Nie dlatego, abyśmy byli dobrzy, ale dlatego, że On za nas zapłacił.- mówił dziś papież na Placu św. Piotra.
> więcej
Franciszek: Maryja się nie ociąga, natychmiast spieszy nam z pomocą
2014-06-01
„Maryja nigdy się nie ociąga, natychmiast spieszy nam z pomocą, gdy ją tylko o to poprosimy” – Papież Franciszek mówił o tym na zakończenie maryjnego miesiące maja. Wczoraj wieczorem Ojciec Święty wziął udział w nabożeństwie maryjnym w Ogrodach Watykańskich. Procesja różańcowa zakończyła się przy Grocie Matki Bożej z Lourdes.
> więcej
Audiencja ogólna: Papież dzielił się wrażeniami z pielgrzymki
2014-05-28
Jak wiecie, w minionych dniach odbyłem pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Był to wielki dar dla Kościoła i dziękuję za niego Bogu. On mnie prowadził po tej błogosławionej ziemi, która widziała historyczną obecność Jezusa i gdzie rozegrały się wydarzenia o znaczeniu fundamentalnym dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. - mówił papież.
> więcej
Audiencja ogólna: katecheza o darze umiejętności
2014-05-21
Gdy nasze oczy oświecone są przez Ducha Świętego, to otwierają się na kontemplację Boga w pięknie przyrody i wspaniałości kosmosu, i prowadzą nas do odkrycia, że każda rzecz mówi nam o Bogu i Jego miłości. Wszystko to wzbudza w nas wielkie zdumienie i głębokie poczucie wdzięczności! Jest to uczucie, którego także doświadczamy, gdy podziwiamy jakieś arcydzieło sztuki - powiedział papież podczas audiencji ogólnej.
> więcej
Papież na Regina caeli: konflikty w Kościele rozwiązuje się przez dialog, dyskusję i modlitwę
2014-05-18
„Konfrontując się, dyskutując i modląc, w te sposób rozwiązuje się konflikty w Kościele. Konfrontując się, rozmawiając i modląc! Będąc pewnymi, że plotki, zawiści i zazdrości nigdy nie doprowadzą nas do zgody, harmonii i pokoju – mówił Franciszek.
> więcej
Audiencja ogólna: dar męstwa
2014-05-14
„Drodzy przyjaciele, przyzywajmy Ducha Świętego, aby umacniał nasze serca i napełniał nas męstwem i wiernością. W ten sposób będziemy przeżywali codzienność w zjednoczeniu z Chrystusem i w świetle Jego Ewangelii, zwłaszcza w chwilach prób i trudności. Niech moc Ducha Świętego i błogosławieństwo Pana stale wam towarzyszą” - zwrócił się papież do Polaków.
> więcej
Audiencja ogólna: dar rady
2014-05-07
Drodzy przyjaciele, psalm 16 zachęca nas do modlitwy słowami: "Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek, bo nawet nocami upomina mnie serce. Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy, nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy"(w. 7-8). Oby Duch Święty zawsze wlewał w nasze serca tę pewność i napełniał nas w ten sposób swoją pociechą i pokojem! Zawsze proście o dar rady.
> więcej
Papieskie rozważanie przed modlitwą Regina caeli
2014-05-04
Pismo Święte i Eucharystia są niezbędnymi elementami spotkania z Panem. Również my przychodzimy często na niedzielną Mszę św. z naszymi troskami, trudnościami i rozczarowaniami... Czasami życie nas rani, a my wychodzimy z tego smutni do naszego "Emaus", odwracając się plecami do planu Boga... - mówił papież.
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Poemat Boga-Człowieka
Maria Valtorta "Poemat Boga-Człowieka"
Maria Valtorta

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil