06. października A.D. 2015 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Anioł Pański: módlcie się za Synod
2015-10-04
O rozpoczętym dziś synodzie mówił papież podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański. Obrady XIV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym” potrwają trzy tygodnie. Papież Franciszek poprosił wiernych by wspierali synod modlitwą.
> więcej
Apel papieża Franciszka ws. uchodźców
2015-09-06
W perspektywie Jubileuszu Miłosierdzia apeluję do parafii, wspólnot zakonnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie, aby dały konkretne świadectwo Ewangelii i udzieliły gościny jednej rodzinie uchodźców. Będzie to konkretny gest w ramach przygotowań do Roku Świętego. (...) Zwracam się do moich braci biskupów w Europie, prawdziwych pasterzy, aby poparli ten mój apel w swoich diecezjach...
> więcej
Benedykt XVI dziękuje kard. Sarahowi za świadectwo o Bogu, liturgii i moralności
2015-09-05
Benedykt XVI zachęca do lektury książkowego wywiadu z kard. Robertem Sarahem „Dieu ou rien – Albo Bóg, albo nic”. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego włącza się między innymi w synodalną debatę i zdecydowanie staje w obronie rodziny. Zapowiada kontynuację korygowania błędów w posoborowej reformie liturgii.
> więcej
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
2015-09-05
Ojciec Święty Franciszek upoważnił wszystkich kapłanów w zbliżającym się Roku Jubileuszowym do rozgrzeszenia z grzechu aborcji. Postanowił też, że osoby, które w Roku Świętym Miłosierdzia przystąpią do Sakramentu Pojednania u kapłanów z Bractwa św. Piusa X, otrzymają ważne i zgodne z prawem rozgrzeszenie.
> więcej
Rozważanie papieża Franciszka o niedzielnej Ewangelii
2015-08-09
Wiele osób było w bliskim kontakcie z Jezusem i nie uwierzyło w Niego, co więcej wzgardziło Nim i skazało Go. Zastanawiam się, dlaczego? Czyżby nie zostali pociągnięci przez Ojca? Nie, stało się tak, ponieważ ich serce było zamknięte na działanie Ducha Świętego. Jeśli masz serce zamknięte, wiara się do niego nie przedostanie.
> więcej
Franciszek: każdy ma swoje "pięć chlebów i dwie ryby"
2015-07-26
Narzekanie niczego nie rozwiązuje. Możemy jednak, tak jak ten chłopak, zaoferować to niewiele, co mamy. Na pewno mamy kilka wolnych godzin, jakiś talent, jakieś umiejętności ... Któż z nas nie ma swoich ‘pięciu chlebów i dwóch ryb’? Wszyscy je mamy. Jeśli jesteśmy gotowi, aby umieścić je w rękach Pana, wystarczą one, aby w świecie było trochę więcej miłości, pokoju, sprawiedliwości i przede wszystkim radości. - mówił o dzisiejszej Ewangelii Ojciec Święty
> więcej
Niedzielne rozważane papieża Franciszka
2015-07-19
Papież Franciszek dziękował dziś Bogu za, jak powiedział, wielki dar jakim była jego niezapomniana pielgrzymka do Ameryki Łacińskiej. Wyznał, że modlił się, by w jej trakcie prowadził go Duch Jezusa, Dobrego Pasterza. Ojciec Święty mówił o tym w rozważaniu przed południową modlitwą Anioł Pański.
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Poemat Boga-Człowieka
Maria Valtorta "Poemat Boga-Człowieka"
Maria Valtorta

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil