29. maja A.D. 2016 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Bez krzyża nie znajdziecie nigdy prawdziwego Jezusa
2016-04-17
Ojciec Święty udzielił dziś święceń kapłańskich. „Nieście śmierć Chrystusa w was samych i kroczcie z Chrystusem w nowości życia. Bez krzyża nigdy nie znajdziecie prawdziwego Jezusa. A krzyż bez Chrystusa nie ma sensu. (....) Bądźcie świadomi tego, że zostaliście wybrani spośród ludzi. Wybrani, nie zapominajcie o tym. Wybrani. To Pan was powołał, każdego osobno. Wybrał was spośród ludzi i ustanowił was, dla ich dobra, a nie dla własnych korzyści!” – mówił Franciszek do neoprezbiterów.
> więcej
Urodziny papieża emeryta Benedykta XVI
2016-04-16
Dzisiaj, 16-go kwietnia Benedykt XVI obchodzi swoje 89 urodziny. Przypomniał o tym z podróży papież Franciszek, zapraszając nas do modlitwy za solenizanta. Franciszek przesłał Benedyktowi XVI "najcieplejsze i serdeczne gratulacje", "prosząc Boga, by nadal błogosławił jego cennej służbie i modlitwie za cały Kościół".
> więcej
Katecheza środowa: Papież o chrzcie Polski
2016-04-13
Proszę Boga, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu, dając świadectwo miłości Chrystusa i Kościoła – powiedział dziś Papież Franciszek. Ojciec Święty pamięta o 1050. rocznicy chrztu Polski. Na jej obchody wysłał do Gniezna i Poznania watykańskiego sekretarza stanu jako swego legata. Dziś natomiast na audiencji ogólnej skierował do Polaków szczególne słowo z tej okazji.
> więcej
Kard. Robert Sarah przypomniał o wymogu zachowania chwil ciszy w czasie liturgii
2016-04-09
Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wypowiedział się o procesjach z darami, „długich i hałaśliwych, które w niektórych krajach afrykańskich obejmują również przeciągające się w nieskończoność tańce. Można odnieść wrażenie, że uczestniczy się w występach folklorystycznych, które wynaturzają krwawą ofiarę Chrystusa na krzyżu i oddalają nas od tajemnicy Eucharystii” – pisze kard. Robert Sarah, który sam pochodzi z zachodniej Afryki (Gwinea).
> więcej
Trzeba przywrócić do centrum Najświętszy Sakrament
2016-04-08
Słabnie wiara w przemieniającą moc sakramentów. Trzeba je na nowo wyjaśniać, ponieważ(...) ludzie już ich nie rozumieją. Wielu księży zachowuje się jak prezenterzy telewizyjni, a liturgię opatrują długimi didaskaliami. Tymczasem, żeby ją zrozumieć trzeba zamknąć oczy, bo do sakramentów dociera się oczami wiary - powiedział kard. Robert Sarah, Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów
> więcej
Papieska audiencja
2016-03-16
Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z młodzieżą Krakowa, zgromadzoną w Tauron Arenie, aby razem przeżywać jubileuszowe wydarzenie: «Młodzi i Miłosierdzie». Drodzy Przyjaciele, przekraczając Bramę Miłosierdzia, celebrując sakrament pokuty i pojednania, zatapiając się w adoracji Najświętszego Sakramentu i medytacji nad miłością dobrego Samarytanina, postępujcie za miłosiernym Chrystusem, abyście, przyjmując waszych rówieśników podczas Światowych Dni Młodzieży, byli Jego autentycznymi świadkami. Niech Pan Wam błogosławi!” - powiedział Papież.
> więcej
Niedzielne rozważanie papieża Franciszka
2016-03-13
Jakże dobrze zrobi nam świadomość, że także my jesteśmy grzesznikami! Choćby wtedy kiedy plotkujemy o innych i o tym, co o nich wiemy. Jakże warto, abyśmy mieli odwagę, by upuścić na ziemię kamienie, którymi chcielibyśmy obrzucić innych i zastanowili się nad własnymi grzechami - mówił dziś Ojciec Święty.
> więcej
Papieskie rekolekcje: nie lękajmy się przejrzystości finansowej
2016-03-09
Nic tak bardzo nie rani i tak bardzo nie gniewa wiernych, jak przywiązanie duchowieństwa do pieniędzy – usłyszał dziś Papież od swego rekolekcjonisty. Wraz z kierownictwem Kurii Rzymskiej przebywa on na rekolekcjach wielkopostnych. Rozważania oparte na pytaniach Ewangelii tym razem odnosiły się do słów Jezusa poprzedzających cudowne rozmnożenie chleba i ryb: „Ile macie chlebów? Idźcie i zobaczcie”.
> więcej
Niedzielne rozważanie papieża Franciszka
2016-03-06
Postać ojca z przypowieści o marnotrawnym synu odsłania nam serce Boga – mówił Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Dziś Franciszek skupił się właśnie na tej przypowieści. Na wstępie jednak zachęcił wiernych, by w Wielkim Poście przeczytali również dwie inne przypowieści z tego samego XV rozdziału Ewangelii św. Łukasza...
> więcej
Środowa katecheza z audiencji ogólnej papieża Franciszka
2016-03-02
Ojcowskie miłosierdzie Boga przejawia się również w upominaniu błądzących. A kiedy karze nas On, czyni to, by nas skłonić do opamiętania i nawrócenia – mówił Papież na audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez jubileuszowych, dziś skupił się wychowawczym aspekcie miłosierdzia.
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Poemat Boga-Człowieka
Maria Valtorta "Poemat Boga-Człowieka"
Maria Valtorta

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil