16. września A.D. 2014 śś. męczenników Korneliusza, Papieża i Cypriana, biskupa
Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana, On ich ucieczką w czasie utrapienia.     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    


Papież na Anioł Pański
2014-09-14
W krzyżu Chrystusa objawiła się najwyższa miłość Boga do ludzkości. Jest to znak zwycięstwa, który przywraca nam nadzieję – mówił Papież w rozważaniu przed południową modlitwą maryjną. Dziś Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
> więcej
Audiencja ogólna: Kościół-matka uczy nas miłosierdzia
2014-09-10
Matka Kościół uczy bycia blisko ludzi opuszczonych i umierających samotnie. To właśnie czyniła błogosławiona Matka Teresa na ulicach Kalkuty. To właśnie czynili i czynią liczni chrześcijanie, którzy nie obawiają się uściśnięcia dłoni tych, którzy opuszczają ten świat. Dobrze to zrozumiała błogosławiona Matka Teresa. Mówili jej - to jest strata czasu! A ona znajdowała na ulicach ludzi umierających, których ciała zaczynały szarpać szczury, a ona brała ich do domu, by mogli umrzeć obmyci, spokojni, otoczeni serdecznością, w pokoju.
> więcej
Anioł Pański: napomnienie braterskie jest służbą
2014-09-07
Jezus uczy nas, że jeżeli mój brat zawini wobec mnie, powinienem okazać mu miłość, przede wszystkim osobiście z nim porozmawiać, tłumacząc mu, że to, co powiedział lub uczynił nie jest dobre. A jeżeli brat mnie nie posłucha? Jezus sugeruje działanie progresywne: najpierw, ponowną rozmowę w obecności dwóch lub trzech osób, aby był bardziej świadomy swego błędu, który popełnił(...) - mówił dziś Ojcec Święty.
> więcej
Audiencja ogólna: Kościół jako matka wierzących
2014-09-03
Wszyscy ochrzczeni, zarówno mężczyźni jak i kobiety wspólnie jesteśmy Kościołem. Ileż razy jesteśmy tchórzliwi! Powierzmy się więc Maryi, aby jako matka naszego pierwszego brata, pierworodnego Jezusa, nauczyła nas swego macierzyńskiego ducha wobec naszych braci, wraz ze szczerą zdolnością gościnności, przebaczania, obdarzania mocą i tchnienia ufnością i nadzieją - mówił dziś papież Franciszek.
> więcej
Franciszek: chrześcijanie mają żyć w świecie, ale czerpiąc siły z Ewangelii
2014-08-31
Ewangelia, Eucharystia i modlitwa – te trzy drogowskazy pomagają nam iść nie za światem, a za Chrystusem – mówił Franciszek na Anioł Pański. Spotykając się z rzeszą pielgrzymów, którzy szczelnie zapełnili Plac św. Piotra, Papież komentował scenę z niedzielnej Ewangelii, gdzie Jezus przywołuje do porządku Piotra zarzucając mu, że „nie myśli o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie”.
> więcej
Franciszek: Nasza relacja z Jezusem buduje Kościół
2014-08-24
Jezus odczuwa w swoim sercu wielką radość, ponieważ rozpoznaje w Szymonie rękę Ojca, działanie Ducha Świętego. Uznaje, że Bóg Ojciec dał Szymonowi wiarę „niezawodną”, na której On, Jezus, będzie mógł zbudować swój Kościół, to znaczy swoją wspólnotę, to znaczy nas wszystkich.
> więcej
Audiencja ogólna: Franciszek o podróży do Korei
2014-08-20
Drodzy bracia i siostry, dzień dobry, W minionych dniach odbyłem podróż apostolską do Korei, a dziś wraz z wami dziękuję Panu za ten wielki dar. Mogłem odwiedzić Kościół młody i dynamiczny, zbudowany na świadectwie męczenników i ożywiany duchem misyjnym, w kraju, w którym spotykają się starożytne kultury azjatyckie i odwieczna nowość Ewangelii.
> więcej
Papież na Anioł Pański: Jezus jednak zawsze jest z nami, być może ukryty
2014-08-10
Dzisiejsza Ewangelia opowiada nam o Jezusie, który chodzi po wodach jeziora. Po rozmnożeniu chleba i ryb zachęcił On uczniów, by wsiedli do łodzi i przeprawili się na drugi brzeg, a sam pożegnał tłumy, po czym oddalił się na górę, aby modlić się do późnej nocy. Tymczasem na jeziorze nastała silna burza - mówił papież do zgromadzonych na Placu św. Piotra.
> więcej
Powrót audiencji ogólnych po lipcowej przerwie
2014-08-06
Dzisiaj papież Franciszek zwrócił się do wiernych: W poprzednich katechezach widzieliśmy, jak Kościół stanowi jeden lud, lud cierpliwie i z miłością przygotowany przez Boga. Wszyscy jesteśmy wezwani, by do tego ludu należeć. Dzisiaj chciałbym ukazać nowość charakteryzującą ten nowy lud(...)
> więcej
Zatrzymajcie się, proszę! - papież Franciszek głośno i stanowczo zaapelował o pokój
2014-07-27
Po odmówieniu południowej modlitwy maryjnej Franciszek nawiązał do przypadającej jutro setnej rocznicy wybuchu I wojny światowej, która spowodowała miliony ofiar i wielkie zniszczenia. Przypomniał, że Benedykt XV nazwał je zbyteczną rzezią. Głośno zaapelował by dziś nie popełniano tych samych błędów.
> więcej
Franciszek: Przemocy nie zwycięża się przemocą
2014-07-20
Zło w świecie nigdy nie pochodzi od Boga. Nie będzie też miało ostatniego słowa. Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Komentując przypowieść o kąkolu zasianym przez nieprzyjaciela pośród dobrego ziarna, wskazał, że Jezus stawia w niej czoło problemowi zła w świecie i podkreśla cierpliwość Boga.
> więcej
APEL PAPIEŻA FRANCISZKA
2014-07-13
"Zwracam się teraz do Was wszystkich z naglącym apelem o stałą i usilną modlitwę w intencji pokoju w Ziemi Świętej, mając przed oczyma tragiczne wydarzenia ostatnich dni. (...)" - powiedział papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra.
> więcej
"Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście"
2014-07-06
To zaproszenie Jezusa rozciąga się aż do naszych dni, by dotrzeć do wielu braci i sióstr przygniecionych niepewnymi warunkami życia, trudnymi sytuacjami życiowymi. W krajach najbiedniejszych, ale także na peryferiach krajów najbogatszych, jest wielu ludzi znękanych i wyczerpanych pod nieznośnym jarzmem opuszczenia i obojętności - mówił papież przed niedzielną modlitwą Anioł Pański.
> więcej
Rozważanie papieża przed modlitwą Anioł Pański
2014-06-29
Od czasów starożytnych, Kościół Rzymu oddaje cześć apostołom Piotrowi i Pawłowi w jednym święcie, tego samego dnia, 29 czerwca. Wiara w Jezusa Chrystusa uczyniła ich braćmi a męczeństwo sprawiło, że stali się jedno. Święci Piotr i Paweł, tak różni między sobą pod względem ludzkim, zostali osobiście wybrani przez Pana Jezusa i odpowiedzieli na powołanie dając całe swe życie - mówił Franciszek
> więcej


  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Poemat Boga-Człowieka
Maria Valtorta "Poemat Boga-Człowieka"
Maria Valtorta

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil