20. lipca A.D. 2024 Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth. Pleni sunt caeli et terra gloria Tua.
Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (Iz 6,3)     


   Chcę otrzymywać ciekawe
   wiadomości na e-mail:

    

Abp Fulton J. Sheen: Niekanonizowani święci


Dla Amerykanów typowe jest poczucie, że jeśli już coś robimy, musi to być coś naprawdę wielkiego. Z chrześcijańskiej perspektywy natomiast nie ma spraw większych i mniejszych. Wielkość wynika ze sposobu w jaki korzystamy z naszej woli. Dlatego sprzątanie biura z miłości do Boga jest czymś większym niż kierowanie biurem z miłości do pieniędzy.

Nie jest ważne co robimy tu na ziemi – ważna jest miłość, z jaką to robimy. Zamiatacz ulic, który w imię Boże przyjmuje krzyż związany ze swoją sytuacją życiową, na przykład szyderstwa ze strony innych; matka która wypowiada swoje fiat w odpowiedzi na Bożą wolę, wychowując dzieci dla Królestwa Bożego, chorzy znoszący mężnie krzyż cierpienia – są to niekanonizowani święci, czym bowiem jest świętość, jeśli nie trwaniem w dobru przez podporządkowanie się woli Pana?

Do świętości prowadzi tylko jedna droga na skróty – ta, którą wybrała Maryja w Nazarecie, którą wybrali nasz Pan w Getsemani oraz dobry łotr na krzyżu: zawierzenie Bogu.

Frustracja i niezadowolenie biorą się na ogół z buntu przeciw naszej aktualnej sytuacji połączonego z fałszywą ambicją. Krytykujemy stojących wyżej od nas, jak gdyby ich zaszczytniejsze miejsca odebrano nam podstępem. Miejmy jednak ufność, że jeśli Bóg chce, byśmy wykonali jakieś zadanie, będzie ono wykonane, choćby sprzeciwiał się temu cały świat. Jeśli natomiast zyskamy ów zaszczyt, odstępując od prawdy i pokory, zdobycz będzie dla nas gorzka jak piołun i paląca jak żółć.

Osobista doskonałość nie polega na śledzeniu Bożych planów, lecz na poddawaniu się im, w miarę jak się ujawniają w naszym życiu.

Abp Fulton J. Sheen, Siedem słów Jezusa i Maryi, Kraków 2016

Inne teksty sł. Bożego abp Fultona J. Sheena  strona główna  |  mapa serwisu  |  ^góra strony   
Copyright © 2006-2007 SANCTUS.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

Abp Fulton Sheen
Siedem słów Jezusa i Maryi - Abp Fulton Sheen
Siedem słów
Jezusa i Maryi

Księgarnia Katolicka - Dewocjonalia Wałbrzych - Soczewki kontaktowe - Farby Rafil